KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Steam beklenen özelliğe kavuşuyor: Kontrolcü desteği artacak

Steam Beklenen Ozellige Kavusuyor Kontrolcu Destegi Artacak168580 0 Valve imzalı tanınan oyun dağıtım platformu Steam, platformun denetimci tecrübesini artıracak yesyeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Kullanıcılar artık Steam’de yer alan oyunların Playstation denetimcilerini destekleyip desteklemediğini kolay bir formda görebilecek. İşte ayrıntılar..

Steam’in denetimci dayanağı genişliyor

Bu hafta yayınlanan bir güncellemeye göregeliştiriciler artık Steam’de yer alan oyunların Xbox, DualShock ve DualSense kontrolörleri için tam yahut kısmi dayanak sunup sunmadığını Steamworks üzerinden seçebilecek. Ek olarak her denetim aygıtı için farklı filtreler sunulacak ve oyunlara nazaran en çok tercih edilen kontrolcü görülebilecek.

Steam Beklenen Ozellige Kavusuyor Kontrolcu Destegi Artacak168580 1 Valve, Ekim ayından itibaren kullanıma sunulacak bu yeni özelliği Playstation denetimcilerinin artan kullanım sayısına bağladı. Bu noktada oyun devi, Sony denetimcilerinin 2018’de oturumların sadece yüzde 11’ini oluşturduğunu lakin günümüzde bu sayının yüzde 27’ye ulaştığını bildirdi. Münasebetiyle alınan kararın şaşırtan olmadığını belirtelim. 

Ayrıca Valve, 2017’den bu yana 87 milyondan fazla Steam kullanıcısının en az bir kere denetimci kullandığı söylüyor. Bu kümenin yüzde 69’u Xbox’a ayrılırken, geriye kalan yüzde 31’lik kısmı Playstation, Swicth Pro ve başka aygıtlar ortasında paylaşıldı.

İçerik
Microsoft’un Surface ve yapay zeka merkezli “özel” etkinliğinden beklenenler

Microsoft, bu hafta düzenleyeceği özel bir aktiflik kapsamında üç yeni Surface cihazını ve Windows, Office,1

4 dk. 1 Okundu
İçerik
Redmi K70 ufukta göründü: Poco F6 Pro olabilir

Xiaomi'nin alt markalarından Redmi, çok yakında tanıtılacak Redmi K70 serisi ile rekabete güçlü bir giriş yapmayı planlıyor. Geçtiğimiz1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Zam öncesi PlayStation Plus üyelik uzatma işlemi 2025 ile sınırlandırıldı

Sony, kısa müddet evvel yaptığı açıklamada global olarak PlayStation Plus 12 aylık aboneliklerinin fiyatını tüm1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.