KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Londra Menkul Kıymetler Borsası’ndan ‘blockchain’ hamlesi

Londra Menkul Kiymetler Borsasi Ndan Blockchain Hamlesi168466 0

Londra Menkul Değerler Borsası Kümesi (LSE Group), blockchain dayanaklı bir alım satım platformu oluşturmayı planlıyor. LSE Group, blockchain’in klâsik finansa uyarlanabilirliği ve geliştirilebilirliği konusundaki soru işaretlerini gidermek hedefiyle araştırmalarını sürdürüyor.

Financial Times’ta verilen habere nazaran, şirket, bir yıldır blockchain’i irdeliyor ve teknolojinin potansiyel avantajlarını araştırıyor.

Bilindiği üzere kripto para ünitelerinin ticareti ve borsaların fonksiyonelliği de blockchain üzerinden yürütülüyor. Bu teknolojinin klasik finans ile ahenk içerisinde çalışması ise olası sonuç olarak görülüyor.

LSE Group’un Sermaye Piyasaları Lideri Murray Roos, şirketin yaptığı blockchain araştırmalarına değindi. Ross, kripto paralara dair rastgele bir şeye yönelmeyeceklerini aktardı. Yalnızca teknolojiyi irdeleyen şirket, daha ucuz ve şeffaf bir klâsik varlık ticareti oluşturmayı hedefliyor.

Son olarak, SWIFT, çeşitli blockchain ağları ortasındaki birlikte çalışabilirlik sıkıntısını çözebileceğini aktarmıştı.

İçerik
TurkNet’te 12 Ay Sabit Fiyat Fırsatı!

Taahhütsüz internet arayanların birinci tercihlerinden biri olan TurkNet, müşterilerin fiyat artışından etkilenmemesi için 12 ay1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Motorola Edge 40 Neo 5G tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Günümüz akıllı telefon pazarında Lenovo çatısı altında varlık gösteren Motorola, ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Son olarak1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Oppo Find N3 ve N3 Flip’in global tanıtım tarihi açıklandı: İşte özellikleri

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden Oppo, yeni katlanabilir telefonları Find N3 ve Find N3 Flip1

2 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.