KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google Pixel 8 Pro’nun “gelişmiş” yüz tanıma sistemi kandırıldı!

Google Pixel 8 Pro Nun Gelismis Yuz Tanima Sistemi Kandirildi169719 0 Yeni çıkan Pixel 8 serisinin yüz tanıma sistemi hakkında şikayetler ortaya çıktı. Bir Pixel 8 Pro kullanıcısı, kendisine hiç benzemeyen kardeşinin yüzünü göstererek ekran kilidini açtı ve bu durum tek seferle hudutlu değil. Farklı olarak kullanıcı, kendisine daha çok benzeyen babasının yüzünü telefona gösterdiğinde kilidin açıldığını söylüyor.

Google, Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’da yüz tanıma sistemini geliştirdi. Google’a nazaran sistem artık en yüksek Android biyometrik sınıf olan Class 3 ihtiyaçlarını karşılıyor. Class 3 biyometrik güvenlik, sistemin fotoğraf yahut benzeri görünüşlü bir kişi üzere kayıtlı bir örnekle kandırılma ihtimalinin çok düşük olması gerektiği manasına geliyor. Fakat, birinci şikayet gösteriyor ki yeniden de bir kusur hissesi var ve kusursuz güvenliği garanti etmiyor.

Pixel telefonlarda kullanıcının belirlediği durumlarda kilidin açık tutulmasını sağlayan bir özellik (Extend Unlock) bulunuyor. Kullanıcı, bu özelliğin etkinleştirilmediğini de söylüyor.

Bu, Pixel 8 Pro’nun yüzle kilit açma sisteminin başarısız olduğuna ait birinci rapor. Yaygın bir sorun olup olmadığını anlamak için Pixel 8 serisinin daha fazla kullanıcıya ulaşmasını beklemek gerekecek. Google tarafından şimdi açıklama gelmedi.

İçerik
Apple Wonderlust etkinliğine geri sayım: iPhone 15 tanıtım lansmanı nasıl izlenir?

Apple, 12 Eylül 2023’te TSİ 20.00’de başlayacak bir aktiflik düzenleyecek. Wonderlust (Heyecapcanlı) ismi verilen aktiflik1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Google Chrome için acil durum güncellemesi yayınladı

Google, yeni bir Chrome sıfırıncı gün güvenlik açığını düzelten acil bir güvenlik güncellemesi yayınladı. Şirket1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Vivo T2 Pro’nun lansman tarihi açıklandı

Akıllı telefon devi Vivo, T serisi eser yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Bu bağlamda marka, çok1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.