KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Göğüs Büyütme Ameliyatı 2022

İçindekiler

Göğüs Büyütme Ameliyatı 2022 – Kadınların estetiğinin en önemli parçalarından birini göğüsler oluşturuyor. Bu nedenle göğüs estetiğine önem veren kadınlar göğüs büyütme ameliyatı ile göğüslerine daha estetik bir görünüm kazandırabilme imkanına sahip oluyorlar. Özellikle göğüs görünümünden memnun olmayan kadınlar psikolojik olarak birtakım olumsuzluklar yaşarlar. Topluluk içinde rahat olamazlar, kendilerini güzel hissetmeyebilirler, özgüvenlerini kaybedebilirler. Daha birçok sebep sayılabilir. Bu nedenle göğüs büyütme ameliyatları bu tür sorunlara çözüm olarak varlığını sürdürmektedir. Birçok kadının istediği estetik görüntüye sahip olması bakımından göğüs büyütme ameliyatları kadınların yüzünü güldürmeye devam etmektedir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Nedir?

Kadınlarda göğüsler yaşadığı fizyolojik sebeplerden dolayı birçok değişime uğramaktadır. Özellikle sık kilo alıp vermek, doğum yapmak ve emzirmek gibi durumlar kadınlar için önemli fiziksel değişiklikler meydana getirmektedir. Bu fiziksel değişimlerin başında ise göğüsler gelmektedir. Bazı genetik faktörler de göğüslerin dokusunda sarkmalara, deformasyonlara sebep olabiliyor. Bu şekilde istenmeyen bir göğüs görünümü oluşabiliyor. Uzmanlar bu tür durumlarda göğüsleri göğüs kafesinde olması gereken yere yerleştirir ve göğüslerin ideal büyüklüğe ulaşması sağlanır. Göğüs büyütme ameliyatı da bu uygulamaları içermektedir.

Göğüs büyütme ameliyatının içeriğinde göğüs implantı desteğini sağlama vardır. Bu şekilde kadınlar göğüslerini büyütebilir, yaşlanma etkisinden kaynaklanan ya da hamilelikten kaynaklanan deformasyonların önüne geçebilirler. Özellikle sarkma ve göğüs büyütme ameliyatları en sık tercih edilen estetik ameliyatların başında gelmektedir.

Bu noktada en çok merak edilen konulardan biri göğüs büyütme ameliyatları nasıl yapılır ve göğüs büyütme ameliyatı fiyatı ne kadardır sorularıdır. Bu soruların yanıtını verebilmek için öncelikle göğüs büyütme ameliyatının nasıl yapıldığına daha sonra da fiyatlarının nasıl olduğuna bakacağız.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göğüs büyütme ameliyatının farklı yöntemleri vardır. Bunların içinde en sık kullanılanı meme protezi ile göğüs büyütmedir. Göğüs büyütme ameliyatının en önemli konularından birini kişinin isteğine bağlı yerleştirilen, vücut yapısına en uygun silikonun seçimi ve yerleştirilmesidir. Halk arasında meme protezleri içi silikon dolu olduğu için silikon olarak tabir edilmektedir.

Bu meme protezleri, diğer bir deyişle silikonlar göğüs içine istenilen ve ideal büyüklükte olacak şekilde yerleştirilir. Meme protezlerinin doğru seçimi, silikonların büyüklüğü, şekli ve dokusu muayene esnasında belirlenir. Doktor en uygun olacak meme protezlerini göğüs ameliyatında kullanır. Bu noktada kişiler doktorla birlikte ortak bir karara varırlar.

Göğüs büyütme ameliyatı esnasında dört farklı işlem uygulanır. Bu işlemlerde kesi açılır. Bu dört farklı kesinin açılma şekilleri: Kol altından, göğsün altındaki katlanma çizgisinden, göğüs ucunun etrafından veya göbek bölgesinden açılır.

Göğüs büyütme ameliyatı genel anestezi yoluyla yapılır. Anestezinin ardından ilk olarak göğüs kasları bağ dokusundan ayrılır. Böylece kas altına protezi yerleştirebilmek için bir cep oluşturulur. Silikon implantlar ise bu açılan cebe yerleştirilir ve ardından steril tuzlu su uygulama işlemi yapılır. Göğüs büyütme ameliyatı sonrasında ise kesi bölgesine estetik olacak şekilde bir dikiş atılır ve göğüs büyütme ameliyatı sonlanır.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2022

Küçük göğüslere sahip olan kadınların sık başvurduğu bu göğüs büyütme ameliyatı işlemleri için en çok merak edilenlerin arasında fiyatları gelmektedir. Göğüs büyütme ameliyatı fiyatları kişiden kişiye değişmektedir. Bu noktada önemli olan bazı hususlar vardır. Kullanılması istenen silikonların niteliği, örneğin damla silikon mu protez silikon mu önemlidir. Silikonlar oldukça çeşitlilik arz etmektedir. Bunun için hastanın hangi silikonları tercih edeceğine göre göğüs büyütme ameliyatı fiyatları da ona göre şekillenmektedir.

Bu noktada göğüs büyütme ameliyatı yapılacak hastanenin konforu veya lüks olma durumu fiyatların belirlenmesinden önemli kıstasları oluşturuyor. Göğüs büyütme ameliyatı fiyatları almak için öncelikle doktorunuzla detaylı muayene işlemlerini gerçekleştirip daha sonra size en uygun olacak silikonları belirledikten sonra fiyatları netleştirebilirsiniz.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Avantajları

Göğüs büyütme ameliyatlarının yaptırılma sebepleri; göğüsleri büyütmek, asimetrik veya orantısız göğüsleriniz varsa bunları orantılı hale getirmek, sarkan göğüsleri dikleştirmektir. Kadınlar bu işlemlerden ihtiyacı olanı yaptırdığında kendilerini daha mutlu ve özgüvenli hissederler. Göğüsler daha hacimli ve daha estetik bir görünüme kavuşur. İstedikleri kıyafetleri özgürce giyebilirler. Özellikle doğum gibi özel etmenlerden etkilenen göğüslerin yapısında yaptıkları değişikliklerle de güzelliklerini doğum sonrası da korumuş olurlar.

İçerik
Avrupa Turunda Gezilecek Yerler

Avrupa Turunda Gezilecek Yerler - İnternette bolca sorular soruların başında “Yurt dışı tatili yapacağız, ne1

5 dk. 24 Okundu
Nedir
Kira Vergisi Nedir?

Kira Vergisi Nedir? Ödenmezse Ne Olur? - Elde edilen gelirler belirli bir seviyenin üzerine çıkıyorsa1

2 dk. 85 Okundu
İçerik
Schengen Vizesi Nedir? Nasıl Alınır?

Lüksemburg’un bir kasabasından ismini alan Schengen, 1985 yılında bazı Avrupa ülkeleri arasındaki geçişleri problemsiz bir1

2 dk. 19 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.