KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Facebook ve Instagram gönderileriniz yapay zeka için kullanıldı!

Facebook Ve Instagram Gonderileriniz Yapay Zeka Icin Kullanildi169357 0 Meta geçtiğimiz günlerde Facebook, Instagram ve WhatsAppiçin bir dizi yapay zeka özelliği duyurdu. Meta’nın platformları yapay zeka ile daha varlıklı bir yer haline gerçek ilerlerken görünüşe nazaran şirket, yeni yapay zeka asistanlarının birtakım kısımlarını eğitmek için herkese açık Instagram ve Facebook gönderilerini kullandı.

Facebook ve Instagram gönderileri artık yapay zekanın

Reuters’in haberine nazaran Meta, eğitim için herkese açık gönderileri kullanırken aile ve arkadaşlarla yapılan özel gönderiler ile mesajlaşma hizmetindeki özel sohbetleri kullanmaktan kaçındı. Meta Global Alakalar Lideri Nick Clegg, Meta Connect konferansında “Kişisel bilgilerin ağır bastığı bilgi kümelerini hariç tutmaya çalıştık” demişti. Clegg, Meta’nın yapay zeka asistanlarını eğitmek için kullandığı dataların “büyük çoğunluğunun” kamuya açık olduğunu da kelamlarına eklemişti.

Geçtiğimiz hafta Meta, WhatsApp, Instagram ve Messenger dahil olmak üzere iletileşme platformlarında bir dizi yapay zeka sohbet botunu duyurdu. Sohbet robotu soruları yanıtlamak, seyahatleri planlamak ve metin istemlerinden imgeler oluşturmak üzere hususlarda yardımcı olabiliyor. Asistan ayrıyeten Microsoft’un Bing aramasından gerçek vakitli sonuçlar da sağlayabilecek. Meta’nın modelleri kısmen temmuz ayında piyasaya sürülen LLaMA 2 lisan modeline dayanıyor.

Şirket, genel asistanına ek olarak, Snoop Dogg, Kendall Jenner ve Tom Brady üzere ünlülerin model alındığı birkaç karakter de dahil olmak üzere, iletileşme platformlarında 28 yapay zeka dayanaklı karakteri kullanıma sunuyor. Sohbet robotları geçtiğimiz günlerde beta olarak kullanıma sunuldu, lakin şimdi genel kullanıma açılmadı.

İçerik
Oppo’nun en yeni katlanabilir telefonu yakında global pazara geliyor

Oppo Find N3 Flip hatırlayacağınız üzere kısa müddet evvel Çin pazarında tanıtılmıştı. Şirket yeni katlanabilir1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Pentagon UFO’lar hakkındaki bilgileri ve görüntüleri halka açtı: İşte web adresi

ABD Savunma Bakanlığı UFO'lar hakkında bilgi ve görüntüler içeren bir web sitesi açtı. Artık dileyen1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
SpaceX’in devasa Starship roketinin ikinci uçuş testi için geri sayım başladı

SpaceX'in bir sonraki Starship fırlatışı, bir ajans yetkilisi tarafından yapılan açıklamalara nazaran FAA'dan (ABD Federal1

3 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.