KATEGORİLER
Kripto Al Sat

En İyi Çeviri Siteleri ve Programları

İçindekiler

Yabancı diller artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Eskiden yalnızca İngilizce bilmek yeterli sayılabiliyordu; ancak günümüzde birden fazla yabancı dili öğrenmek gerekiyor. Bu noktada internet üzerinde online çeviri hizmeti sağlayan web siteleri yararlı olabilir. Çeviri siteleri aracılığıyla baştan aşağıya yeni bir dil öğrenmek mümkün değil. Yine de çevirmeniz gereken bir metin olduğunda işleminizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. O an aklınıza gelmeyen bir sözcük veya cümle öbeği mi var? En iyi çeviri sitelerini kullanarak birkaç saniyede aradığınız sözcüğü bulabilirsiniz.

Google Translate

Google Translate mekanik bir çevirmen. Dünyadaki en popüler online çeviri sistemine sahip. 200 milyondan fazla kullanıcı Google Translate’i tercih ediyor. 100’den fazla dilde çeviri yapabilir, Google’ın sağladığı ek hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Bu özellikler arasında sesle yazdırma öne çıkıyor. Sesle yazdırma ile konuşmaları metine çevirebiliyorsunuz. Metinleri sesli dinleyerek telaffuzun nasıl yapıldığı öğrenebilirsiniz. Ayrıca kamera modunu kullanarak görsel üzerindeki yazıları çevirebilirsiniz.

En iyi İngilizce çeviri konusunda Google Translate’in performansı yeterli düzeyde. Çevirilerde ufak tefek hatalar meydana gelebiliyor. Ancak çeviri hataları için Google Çeviri Topluluğu devrede. En doğru çevirinin sağlanabilmesi adına topluluğun çalışmaları devam ediyor.

Yandex Çeviri

Yandex’in Rusya menşeli bir arama motoru olduğunu biliyoruz. Google ile rekabet etmesi amacıyla ortaya çıkarılmıştı. Ancak çoğu alanda bu rekabeti sürekli kılmayı başaramadı. Yandex’in online çeviri hizmeti Google Translate’e göre biraz zayıf kalabilir. Ancak Rusça-Türkçe veya Türkçe-Rusça çeviri yapmanız gerekiyorsa, çevirmen tercihinizi hiç düşünmeden Yandex’ten yana kullanabilirsiniz. Rusça çeviri konusunda Yandex’i en iyi çeviri siteleri arasında göstermek yanlış olmayacaktır. Diğer çeviri sitelerinde yer alan özelliklerin birçoğunu bu platformda bulabilirsiniz.

Bing Çevirmen

En iyi İngilizce çeviri yapan siteler arasında Bing’i gösterebiliriz. Bing’in çevirmen sistemi Microsoft’a ait. Bu sayede Bing’in elinde büyük bir veri havuzu bulunuyor. Yalnızca arama motorundan değil, Windows aracılığıyla da verileri alabiliyor.

Bing’in çeviri performansı Google Translate ile yarışır düzeyde. Çevirilerde ufak tefek hatalar olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Ancak Bing’in de kendi çeviri topluluğu var. Hataları minimize etmek adına topluluktan yararlanılıyor.

Tureng

İnternet üzerindeki en iyi çeviri araçlarından biri Tureng. Fakat diğer çeviri sitelerinden ayrılan bir yönü var. Tureng’i bir cümle, bir metin çeviri aracı olarak kullanamıyorsunuz. Bu siteyi daha çok bir sözlük olarak görebilirsiniz. Buna rağmen deyim ve atasözlerini Tureng aracılığıyla çevirebilirsiniz. Basit cümle kalıplarını da anında çevirebiliyorsunuz.

Tureng’te bir kelime aratıp çevirdiğinizde size eşanlamlı varyasyonlarını da veriyor. Hatta ilgili kelimenin argo jargonda ne anlama geldiğini bile öğrenebiliyorsunuz. Bu özellikleri ile değerli bir çeviri sitesi olduğunu söyleyebiliriz. Tureng’i online platform dışında bilgisayarınıza indirerek kurabilir veya mobil cihazınıza yükleyebilirsiniz.

ImTranslator

En iyi İngilizce çeviri yapan sitelerin başında ImTranslator geliyor. ImTranslator’de girdiğiniz metin çevrilirken üç büyük çeviri sitesinin sonuçları da gösteriliyor. Çevirinizin Google Translate, Microsoft Bing ve PROMT kullanılarak nasıl çevrildiğini görebiliyorsunuz. İngilizce dışında 100 kadar dilde çeviri yapabilirsiniz. Çevirinizi diğer sitelerdeki çevirilerle karşılaştırabilir, en doğru metin çevirisini değerlendirebilirsiniz.

Babylon Online

Babylon, bilgisayarlar için oluşturulmuş bir çeviri programı. Daha sonrasında online platforma taşınarak çeviri hizmeti vermeye başlamıştı. Siteden yapılan çevirilerin programdan yapılanlar kadar iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Babylon Online kullanarak 30’dan fazla dilde çeviri işlemi yapabilirsiniz. Eğer çevirmeniz gereken önemli bir makaleniz varsa, Babylon Online üzerinden bir çevirmen tutabiliyorsunuz. Böylece makalenizi profesyonel bir şekilde istediğiniz dile çevirebiliyorsunuz. En iyi çeviri seçenekleri arasında Babylon Online’ı rahatlıkla gösterebiliriz.

DeepL Translator

DeepL Translator sade ara yüzü ile dikkat çeken online çeviri sitelerinden biri. Toplam 11 dilde çeviri hizmeti alabiliyorsunuz. Çevirmek istediğiniz metini yazmaya başladığınızda, DeepL Translator bu dili algılıyor. Algıladığı andan itibaren istediğiniz dile çevirmeye başlıyor. Ayrıca görsel veya belge yükleyerek online olarak çevrilmesini sağlayabiliyorsunuz. En iyi İngilizce çeviri siteleri arasında DeepL Translator’u tercih edebilirsiniz.

Translate.com

Microsoft’un çeviri sistemini kullanan siteler arasında Translate.com bulunuyor. Site aracılığıyla 100’den fazla dilde hızlı çeviri işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Mekanik çeviriden memnun kalmadınız mı? Daha doğru bir çeviri için gerçek bir çevirmenden faydalanabilirsiniz. Tabii bunun için ücret ödemeniz gerekli. İlk 100 kelimesi ücretsiz olarak bu hizmeti kullanabiliyorsunuz.

SDL Free Translation

En iyi İngilizce çeviri alternatifleri arasında SDL Free Translation’ı gösterebiliriz. Online ortamda yaklaşık 45 dilde çeviri yapabilirsiniz. Ücretli kullanımda belgenizi istediğiniz dile çevirebiliyorsunuz.

Systran Translate

Online platformda en iyi çeviri hizmetini sağlayanlardan biri Systran Translate. Ücretsiz versiyonunda çeviri yapılabilecek dil sayısı kısıtlı tutulmuş. Ancak temel diller arasında rahatlıkla çeviri gerçekleştirebiliyorsunuz. Systran’ın kendi algoritmalarını kullandığını belirtmemiz gerek. Pro paket satın alarak PDF, Word, Power Point formatındaki dosyaların çevrilmesini sağlayabiliyorsunuz.

Cambridge

En iyi İngilizce çeviri arayışınız devam ediyorsa Cambridge sözlüğü iyi bir alternatif oluşturabilir. Yaklaşık 25 dili destekleyen Cambridge, tek seferde 160 kelimelik cümlelerin çevrilmesine izin veriyor. Ancak günlük kelime çeviri sayısı sınırlı tutulmuş. Günde 2.000 kelimeye kadar çeviri yapabiliyorsunuz.

Cambridge’in en faydalı özelliği kaliteli bir sözlük olması. Özellikle dilbilgisi alanında kendini geliştirmek isteyenler için geniş bir veritabanı bulunuyor. Bu sayede İngilizce gramerinizi geliştirebilirsiniz. Cambridge’i ister online ortamda ister bilgisayarda kullanabilirsiniz. Ayrıca iOS ve Android için mobil uygulaması da bulunuyor.

Eflasoft İngilizce Türkçe Çeviri

Akıllı cihazlarda kullanılabilecek birçok çeviri uygulaması var. Eflasoft firmasının geliştirdiği İngilizce Türkçe çeviri uygulaması ise türevlerinden ayrılıyor. Uygulamanın veritabanında 110 bin kadar kelime öbeği bulunuyor. En iyi çeviri uygulamalarından Eflasoft’u çevrimdışı olarak kullanabiliyorsunuz.

Eflasoft’ta İngilizce öğrenmeyi eğlenceli hale getiren test ve oyunlar yer alıyor. Uygulamayı düzenli kullanarak yabancı dilinizi geliştirme fırsatı yakalıyorsunuz.

Reverso Translation

En iyi İngilizce çeviri yapan siteler arasında Reverso Translation’u tercih edebilirsiniz. Reverso ile yalnızca çeviri yapmış sayılmazsınız. Çünkü çeviri yaparken ilgili dili öğrenme fırsatınız oluyor. Bir cümleyi çevrilmesi için yazdığınızda, Reverso Translation tarafından bu cümlenin alternatif öbekleri getiriliyor. Bu sayede çeviri yaptığınız dildeki farklı anlamları tespit edebiliyorsunuz.

Collins Dictionary Translator

Collins aracılığıyla 60’tan fazla dilde çeviri yapabilirsiniz. Collins’i sözlük olarak kullanma imkânınız da var. Kelime çevirileri oldukça başarılı. Kelimelerin yan anlamlarından mecaz anlamlarına kadar geniş bir veri havuzuna sahip.

Nedir
Kefalet Sözleşmesi Nedir?

Kişinin ya da borçlunun sözleşmedeki şartlardan doğan borcunu ödeyeceğini alacaklıya garanti ettiği sözleşmeler kefalet sözleşmesi1

3 dk. 10 Okundu
İçerik
SMS ile Kredi Notu Öğrenme

Teknoloji artık çağımızda dur durak demeden gelişmeye devam ediyor. Bu sebepten dolayıdır ki artık teknolojiden1

2 dk. 9 Okundu
İçerik
Diş Teli Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş Teli Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler - Diş teli taktırma süreci kimileri için oldukça uzun1

3 dk. 23 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.