KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Araç Savaşları Chaos on Wheels Ekim’de Geliyor: İşte Tüm Detaylar

 
Acodeon d.o.o. tarafından geliştirilen ve Acodeon Gaming LLC tarafından yayınlanacak olan nişancı, yarış, aksiyon oyunu Chaos on Wheels, 19 Ekim tarihinde geliyor. Araç savaşları formunda katılabileceğimiz oyun içerisinde zırhlı bir aracın direksiyonuna geçiyor ve burada ortamın kaosa sürüklendiğini görebiliyoruz. Oyun içerisinde muhakkak başlı yıkılabilecek alanlar bulunuyor, bu alanlara geçiş yapabiliyor, denetim ettiğimiz araçtan yararlanabiliyor ve farklı farklı araçlarla birlikte buradaki yerler ortadan kaldırabiliyoruz. Ortalığın büsbütün kaosa sürüklendiği bu üretimde eğlenceli bir yıkım içeriği bizleri bekliyor.
 
Geniş özelleştirme sistemi yer alıyor 
 
Eee86Be3 B0Ec 4C02 B82B 65355633843B 
Chaos on Wheels içerisinde elbette iddia edebileceğiniz üzere özelleştirme ve şahsileştirme sistemi yer alıyor. Bu sistemlerle birlikte istediğiniz aracı seçebiliyor, aracınızı kendi özelinizde özelleştirebiliyor ve hangi parçayı takmak istediğinizi seçebiliyorsunuz. Otomobilin aşikâr başlı zırhları bulunuyor ve bu zırhları istediğiniz halde yükseltebiliyor ve hem yeni silahlar satın alabiliyor hem de farklı araçlarla birlikte bu oyundaki yerinizi alabiliyorsunuz. Ortalığın kaosa sürüklendiği, patlamaların ve çatlamaların olduğu üretim içerisinde aracınızla birlikte bir bölgeye gerçek adım atıyor ve burada aracınızı denetim ederek çeşitli ateşlemeler yapabiliyorsunuz. Aracınızın üzerinde hem sağda hem solda hem de üstte çeşitli silahlar bulunuyor. Bu silahları istediğiniz halde monte edebiliyor ve yıkmak istediğiniz bölgeye yanlışsız yaklaşırken ateşleyebiliyorsunuz. Elbette her bir ateş tarzı farklı bir halde karşımıza çıkıyor. Kimi silahlar düşman bölgeyi olduğu üzere takip ediyor kimileri ise düz bir formda direkt o bölgeye gerçek ilerliyor. Münasebetiyle oyunda farklı cephane cinsleri de bulunuyor ve bu cephane çeşitleri ile birlikte de oyundaki yıkılabilecek alanları yıkabiliyorsunuz.
Oyun içerisinde tekrar belirttiğim üzere ve iddia edebileceğiniz üzere aracınızın üzerine çeşitli taretler takabiliyor ve bu taretlerle birlikte etrafı toz dumana katabiliyorsunuz. Aracınızı seçebileceğiniz, misyonları tamamlayabileceğiniz ve başarımlar elde edebileceğiniz üretimde aracınızı istediğiniz üzere yükseltebiliyor ve bu kapsamda daha da güçlü pozisyona gelebiliyorsunuz. Elbette burada aracı yükseltmek ve aracı daha da güçlendirmek bizim temel maksadımız olarak karşımıza çıkıyor. Birinci etapta oyunda daha güçsüz düşmanlar, vazifeler ve yapılabilecek hayli kolay içerikler bizleri bekliyor fakat oyunda ilerledikçe daha fazla içeriğin kilidi açılabiliyor ve böylelikle daha güçlü misyonların bizlere sunulduğunu deneyimleyebiliyoruz. Oyunda yer alan ilerleme ve güçlenme hissiyatı elbette tüm oyuncular için epey kıymet arz ediyor. Zira bu usul oyunlarda siz de biliyorsunuz güçlenme hissiyatı ve o güçlü duruş nitekim de oyundaki gidişatımızı etkiliyor ve oyunu oynayıp oynamama konusunda aslında kırılma noktasından biri oluyor. Oyunda daima olarak kendimizi birebir durumu hissedersek ve birebir oranda güçlenmesek elbette bu durum bir yerden sonra sıkıcı hale gelebiliyor ve oyun içerisinde daima olarak birebir şeyleri yapıyor hissiyatına kapılıyoruz. Fakat öbür taraftan daha da güçleniyor ve daha farklı içeriklerin bizlere sunulduğunu görüyorsak oyundaki ilerleyişimiz daha da  zevkli bir formda sürebiliyor diyebilirim. Genel olarak tüm oyunlarda bu hissiyat hayli kıymetli.
 
Ortalığın kaosa sürükleneceği bir yapı yer alıyor
 
F058E5B1 3C82 4F74 B997 Cfad265E3Adb 
Oyunda binaların ve yapıların dışında öbür araçlarla bir arada kapışabileceğiniz ve karışıklığa daha da kaos ekleyebileceğiniz bir yapı yer alıyor. Oyunda üstte da bahsettiğim üzere istediğiniz halde zırhlı aracınızı seçebiliyor ve yolunuza çıkan her bir düşmanı ortadan kaldırabiliyorsunuz. Bunun dışında tekrar araçların muhakkak başlı üs bölgeleri bulunuyor ve bu üs bölgelerini de ortadan kaldırmak büsbütün bizim işimiz oluyor. Oyunda yeniden etrafta ve sağda solda çeşitli tuzaklar bulunuyor, bu tuzakları ortadan kaldırmak ve gelen mermilerden kendimizi kurtarmak elbette oyundaki temel maksatlardan bir tanesi. Oyun içerisinde öbür araçlarla birlikte kuvvetli bir uğraşa girerken aracımızı çok daha âlâ denetim etmemiz ve gelen taarruzlardan kaçınmamız gerekli. Bunu yapmak için de elbette aracımızla bir arada hareket kabiliyetimizin de yüksek olması önemli. Ek olarak aracı kullanırken nitekim de çok dikkatli olmalıyız. Bunun dışında tekrar aracınızla bir arada istediğiniz halde sağa sola gerçek kaydırabilir ve gelen hücumlardan bu halde kaçınabilirsiniz. Yeniden süratli hareket etmek ve süratli bir halde aracı sürmek oyun içindeki kıymetli durumlardan bir tanesi.
Oyunda geliştirici grubun belirttiğine nazaran onlarca mermi roket ve füze çeşidi bulunuyor. Bu içeriklerle bir arada elbette süratli tempolu bir aksiyon tecrübesi bizlere aktarılıyor. Yeniden oyun içerisinde hem tek oyunculu hem de arkadaşlarınızla bir arada oynayabileceğiniz bir yapı aktarılıyor. Bu kapsamda arkadaşlarınızla bir arada oynayabileceğiniz bir yapı ile birlikte dilediğiniz arkadaşınızı yanınıza çağırabiliyor ve  böylelikle istediğiniz bir arkadaşınızla birlikte oyunu deneyimleyebiliyorsunuz. Bu şekil oyunlarda elbette bu çeşit takviyelerin olması hayli kıymetli zira oyun tahminen bir yerden sonra kısır döngüye girebiliyor lakin yanınıza çağırabildiğiniz arkadaşınızla bir arada cümbüşün daha da tabanına vurabiliyorsunuz. Hasebiyle bu biçim oyunlarda şayet o denli bir dayanak varsa kesinlikle bu takviyesi kullanmamız gerekiyor. Tabi tekrar de büsbütün size kalmış.
 
Oyunda simülasyon ögeleri da bulunuyor 
 
10Fd0641 7206 4828 917D 4Ad82Cea5063 
Chaos on Wheels içerisinde ayrıntılı simülasyon ögeleri da bulunuyor. Bu simülasyon ögeleri içerisinde yeniden aracınızı inşa edebileceğiniz, kesimlerini değiştirebileceğiniz ve güçlendirebileceğiniz bir yapı ile birlikte karşılaşabiliyoruz. Yani burada simülasyon ögeleri bizlere daha çok kesim takıp çıkarma formunda çıkıyor. Bunun dışında aracımızla birlikte düzgünce haşır neşir olabiliyor ve bu kapsamda aracı ağır silahlarla ve cephanelerle donatabiliyoruz. Bunun yanı sıra yeniden aracımızı tam bir savaş makinesi haline getirebiliyor hem önüne hem gerisine hem de yanlara istediğimiz halde muhafazalar takabiliyoruz. Bunları elbette elde ettiğimiz puanlarla ve oyun için paralarla birlikte yapabiliyor ve bunları kazanmak için de çeşitli misyonları tamamlamamız gerekiyor. Elbette oyunda istediğiniz biçimde ilerlemek için bu misyonları yapmak ve elinize bir ölçü paranın geçmesi gerekiyor bu formda ilerleme katedebiliyorsunuz.
 
Oyunda tam bir vefat makinesi haline getirebileceğiniz bir araçla bir arada ilerleme kat edebiliyor ve istediğiniz biçimde bu aracı geliştirebiliyorsunuz. Üstte bahsettiğim özelliklerin dışında yeniden aracınızın kaplamasını istediğiniz formda değiştirebiliyor yani renginden dış görünüşüne kadar istediğiniz biçimde özelleştirebiliyorsunuz. Oyunda hasılı hayalimizdeki bir aracı burada tasarlayabiliyor ve böylelikle bu simülasyon ögelerinden yararlanabiliyoruz.
 
Steam sayfası 
 
Ac72A9B5 D632 44A2 94C9 0A5Ca7956519 
Kısaca toparlamak gerekirsek oyun içerisinde insanların değil de araçların savaş içinde olduğu bir yapı bizlere aktarılıyor. Bu yapı ile bir arada aracımızı bir yandan hayatta tutmaya çalışıyor öteki yandan ise güçlendirebiliyoruz. Oyunda bu aracımızı istediğimiz biçimde özelleştirebiliyor ve güçlendirebiliyoruz. Tek oyunculu bir yapının yanı sıra arkadaşlarımıza bir arada de bu oyuna dahil olabiliyoruz. Oyun bu noktaya kadar ilginizi çektiyse aşağıya Steam sayfasını bırakıyorum. Oyunun şu anda Steam sayfası açık durumda ve dilerseniz Steam  sayfası üzerinden istek listenize ekleyebilir ve çıkış yaptığı gün oyundan haberdar olabilirsiniz.
Oyunun öteki taraftan tekrar Steam sayfası üzerinde bir de bu sürümü bulunuyor. Bu demo sürümü sayesinde oyunun bir kısmını fiyatsız olarak deneyebiliyor ve birebir vakitte oyunun nasıl bir yapıya sahip olduğunu da öğrenebiliyorsunuz. Ek olarak oyunu satın almayacağınıza da bu demo sürümü sayesinde karar verebiliyorsunuz.
 
Oynanış görüntüleri
 
 

İçerik
Mortal Kombat 1’de Yer Alan Takılma Sorunu Nasıl Çözülür? İşte Cevabı

 Dövüş aksiyon oyunu Mortal Kombat 1 şu anda Premium Edition sürümünü ön sipariş verenler için kullanımına1

1 dk. 14 Okundu
İçerik
Final Fantasy VII Remake için Yeni Satış Rekoru: 7 Milyon!

 Square Enix tarafından oyunculara sunulan Final Fantasy VII oyununun yine imal yani Remake sürümü için1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
EA Sports FC 24’teki En Yüksek Puanlı Oyuncular Açıklandı

 Electronic Arts tarafından oyunculara sunulacak spor oyunu EA Sports FC 24'te en çok beğenilen (yüksek1

1 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.