KATEGORİLER
Kripto Al Sat

X (Twitter) içerik üreticilerine yaklaşık 20 milyon dolar ödedi

X Twitter Icerik Ureticilerine Yaklasik 20 Milyon Dolar Odedi169317 0 X ya da eski ismiyle Twitter bildiğiniz üzere Temmuz ayı prestijiyle içerik üreticilerine reklam gelirinden hisse vermeye başlamıştı. Kullanıcıların ödeme almaya hak kazanabilmesi için X Premium planına abone olması, 500’den fazla takipçiye sahip olması ve son 3 ayda 5 milyondan fazla tweet gösterimi elde etmiş olması gerekiyor.

X CEO’su Linda Yaccarino şahsî toplumsal medya hesabında yaptığı açıklamada “Üret. Bağlan. İçerik oluşturucular üzere yeni bölümlerin ekonomik muvaffakiyetini mümkün kılıyoruz. Ve şimdiye kadar içerik oluşturucu topluluğumuza neredeyse 20 milyon dolar ödeme yaptık” dedi.

Programa iştirak arttı

X’in sahibi Elon Musk’a nazaran, Temmuz ile Şubat 2023 ortasındaki gönderiler için yaklaşık 5 milyon dolar ödeme yapıldı. Fakat artık 20 milyon dolar ödenmiş olması, para kazanma programına katılımın yükseldiği veya X reklamlarının çok daha fazla gösterim aldığı manasına geliyor.

Twitter uzun vakittir para kazanılması güç bir mecra olduğundan içerik oluşturucular tarafından daima geri plana atıldı. Örneğin YouTube’da iş ortağı porogramındaki kullanıcılar on yılı aşkın bir müddettir reklam gelirlerinden hisse alıyor. Artık durum değişti. X kullanıcıları yalnızca X Premium’a abone olarak (ve elbette gereğince takipçi ve görüntüleme elde ederek) platformdan para kazanma talihine sahipler.

İçerik
Vodafone Kamu Personeli Tarifesi

Vodafone kamu personeli tarifesi de en az, Vodafone tarafından sağlanan diğer tarifeler kadar ilgi görmeye1

7 dk. 20 Okundu
İçerik
iPhone 15 Pro ne kadar hızlı olacak? İşte yeni A17 Bionic yongası

iPhone 15 serisinin ilgi odağı olacağı 12 Eylül 'Wonderlust' etkinliğinde yeni A17 Bionic yongasının da1

4 dk. 2 Okundu
İçerik
Oppo’nun en yeni katlanabilir telefonu yakında global pazara geliyor

Oppo Find N3 Flip hatırlayacağınız üzere kısa müddet evvel Çin pazarında tanıtılmıştı. Şirket yeni katlanabilir1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.