KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iPhone 15 Pro için ilk dayanıklılık testi çıktı: iPhone 14 Pro’dan daha hassas!

Iphone 15 Pro Icin Ilk Dayaniklilik Testi Cikti Ne Kadar Saglam169042 0 Apple, en yeni amiral gemisinin 5. Sınıf titanyum alaşımlı kasasının iPhone 14 Pro’daki paslanmaz çelikten daha hafif ve daha güçlü olduğunu söylüyor. Bir YouTuber ise Apple’ın bu argümanını satın aldığı iPhone 15 Pro üzerinde denedi ve bir grup düşme testleri gerçekleştirerek iPhone 14 Pro ile kıyasladı.

iPhone 15 Pro, iPhone 14 Pro kadar güçlü değil!

AppleTrack’ten Sam Kohl, iPhone 15 Pro‘nun titanyumla eşleştirilen yeni yuvarlatılmış kenarlarının pek de ülkü olmadığını yaptığı testlerle ortaya koyuyor. Kohl, titanyumun çizilmeye yatkın olmasının yanı sıra, düşmelere karşı da düzgün bir performans sunmadığını belirtiyor, daha doğrusu gösteriyor. Öte yandan iPhone 14 Pro’daki paslanmaz çelik bir şok sönümleyici olarak fonksiyon görebildiği için yeni modele nazaran çok daha uygun bir dayanıklılık sergiliyor.

Iphone 15 Pro Icin Ilk Dayaniklilik Testi Cikti Ne Kadar Saglam169042 1 En nihayetinde, iPhone 15 Pro üzerinde yapılan çok sayıda düşürme testi, iPhone 14 Pro’daki panel hala çalışırken tam bir ekran arızasıyla sonuçlandı. Bunun nedenini anlamak için iki gerecin özelliklerine bakmamız gerekiyor. Paslanmaz çelik, düşmelerin tesirini akıllı telefonun tüm çerçevesine yayma özelliğine sahipken, titanyum daha serttir, bu nedenle düşme üzere şok darbelerini kasanın tamamına yaymaz. Münasebetiyle iPhone 15 Pro’daki titanyum çerçeveler, şok dalgalarını ön ve art cama daha yüksek şiddetle iletiyor. Bu nedenle iPhone 15 Pro satın alırken sepete bir de kılıf eklemek gerekecek diyebiliriz.

Düşürme testinin sonunda, iPhone 15 Pro’nun tüm art kamera koruması yalnızca çatlamakla kalmadı, tıpkı vakitte gövdenin geri kalanından ayrıldı. iPhone 14 Pro’nun kamerası düzgün bir biçimde çalıştı ve ekran da dokunmatik fonksiyonunu sürdürdü. Tüm testleri ve görüntü aşağıdan izleyebilirsiniz.

İçerik
Samsung Galaxy Tab A9 tanıtıldı: Uygun fiyattan vazgeçmiyor

Samsung Galaxy Tab A9 tablet modeli birinci etapta BAE ve Guatemala pazarlarında satışa sunuluyor. Fiyatına1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Motorola G54’ün lansman tarihi belli oldu: İşte beklenen özellikler

Geçtiğimiz günlerde Moto G84'ü piyasaya süren Motorola, yeni akıllı telefonu Moto G54'ü 6 Eylül'de Hindistan'da1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Xiaomi 14 Pro’nun render görüntüleri paylaşıldı: İşte tasarımı

Akıllı telefon pazarının savlı oyuncularından Xiaomi, Xiaomi 14, 14 Pro ve 14 Ultra modellerinden oluşacak Xiaomi1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.