KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Huawei: Kendi yongamızı kullanmak zorundayız

Huawei Den Kritik Cagri168867 0 Bilhassa yapay zekâ ve yonga alanında büyümesi istenmeyen Çin büyük bir ambargo baskısı altına alındı. Ne var ki bu baskılar Çin’i yıldırmak yerine muvaffakiyete gerçek daha fazla kamçılıyor. Ülke firmaları seferberlik ilan etti.

Huawei’den ülkesine çağrı

2023 Dünya Bilişim Konferansı’nda konuşan Huawei lider yardımcısı Xu Zhijun, sunucu ve yonga üzere alanlarda Batılı rakiplerinin gerisinde kaldıklarını lakin bu farkı kapatmanın tek bir yolu olduğunu duyurdu.

Zhijun ülke olarak kendi tasarladıkları yongaları kullanmak zorunda olduklarını lisana getirdi. Şayet Huawei kendi yongalarını kullanmasaydı, rakipleri ile ortadaki fark yeterlice açılacaktı. Geniş bir kapsamda kendi yongalarını kullandığı için şirket genelindeki teknoloji ve eser geliştirme kısımları daha fazla cüret kazandı.

Bağımsız bir bilgisayar ekosistemi kurmak zorunda olduklarına parmak basan Zhijun bilhassa X86 ve RISC-V taşınabilir açık kaynak işlemci çalışmalarını daha da ileriye taşımaları gerektiğini vurguladı. Tekrar yonga döküm süreçlerine sahip olmak da büyük değer taşıyor.

Huawei geçtiğimiz günlerde Mate 60 amiral gemisini tanıttı ve uzun bir ortadan sonra 5G takviyesi sundu. 7nm sürecinde geliştirilen Kirin yonga seti rakiplerinden geride olsa da Huawei için kritik bir adım olarak gösteriliyor.

İçerik
Galatasaray dünyanın ilk dijital taraftarını Leo’yu tanıttı

Spor ve teknolojinin birçok defa birleştiğini gördüğümüz günleri yaşarken, spor kulüpleri bu alanda çokça atılıma1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Redmi 13C’nin ilk görüntüleri ortaya çıktı: İşte tasarımı

Xiaomi geçen yıl Aralık ayında Çin'de uygun fiyatlı akıllı telefonu Redmi 12C'yi tanıtmıştı. Şirket artık1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
Intel, yüksek hacimli EUV üretimiyle liderliği tekrardan ele geçirebilir

Yapay zekanın ağır bilgi süreç ihtiyaçları, her bir çipte daha fazla bilgi süreç öğesi yoğunluğu1

2 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.