KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google sürekli duruyor hatası nasıl çözülür? Play Store durduruldu çözümü

Google daima duruyor” yanılgısı Android telefonlarda sıklıkla karşılaşılan yanlışlardan biridir. Bu yanılgı oyun oynarken, mesajlaşırken yahut görüntü izlerken rastgele bir anda karşınıza çıkabilir. Bu yanılgının rastgele bir Google uygulamasıyla ilgisi olmadığı bilinmelidir. Daha çok Samsung telefonlarda karşılaşılan yaygın bir sorun olan Google durduruldu yanlışının tahlili kolay. Google Play hizmetleri daima olarak duruyor sorunu ile karşılaştıysanız birkaç kolay adımda düzeltebilirsiniz.

Google daima duruyor ne demek 📲

Google Surekli Duruyor Play Store Durduruldu Hatasi Cozumu169194 0 Google daima olarak duruyor hatası ekseriyetle Google uygulamasının yahut art plan hizmetinin düzgün çalışmamasına neden olan önbellekleme probleminden kaynaklanır.

Bu kusur muhakkak bir uygulamayla ilgili değildir. Tam olarak hangi Google uygulamasının yanlışa neden olduğunu tespit etmek zordur. Büyük ölçüde Google Play hizmetleri, Play Store yahut Google Arama uygulamasından kaynaklanır. Android işletim sisteminin idaresinden sorumlu olan öbür Google uygulamaları ve süreçleri de buna neden olur. Kusur büsbütün bir Google uygulamasının Android’de daima durması nedeniyle oluşur. Pekala, tahlil nedir?

Google daima olarak duruyor yanlışı çözümü  ✅

 1. Android telefonu yine başlatın
 2. Google uygulamasının önbelleğini temizleyin
 3. Son uygulama güncellemelerini kaldırın
 4. WebView güncellemelerini kaldırın
 5. Soruna neden olan uygulamayı kaldırın yahut durdurun
 6. Android telefonu fabrika ayarlarına sıfırlayın
Google Surekli Duruyor Play Store Durduruldu Hatasi Cozumu169194 1 Telefonu yine başlatmak, Google daima duruyor hatasını gidermenin en kolay yoludur. Bazen kusur kısa vadeli olur ve muhakkak bir uygulama, hizmet yahut paylaşılan kaynaktaki bir meseleden kaynaklanır. Durumun ne vakit bu türlü olduğunu bilmenin bir yolu olmasa da telefonun kolay bir formda yine başlatılması meseleniz çözebilir. Güç düğmesine basılı tutun ve menüde tekrar başlatı seçin yahut kaydırın.

Google durduruldu hatası uygulamanın önbelleğindeki bir sıkıntıdan kaynaklanabilir. Önbelleği temizlemek için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Ayarlar – Uygulamalar – Tüm uygulamalara gidin.
 • Google uygulamasına dokunun.
 • Depolama ve önbelleği seçin.
 • Önbelleği temizle seçeneğine dokunun.
 • Tüm dataları temizle ile depolama alanını temizleyin.
 • Telefonu yine başlatın.

Hatayı almaya devam ediyorsanız, birebir admları Google Play Store ve Google Play Hizmetleri için de tekrarlayın. Android önbelleğinin temizlenmesi çok sayıda sorunun çözülmesine neden olur.

Android telefonunuz, Google uygulamasını kaldırmanıza müsaade vermeyebilir lakin kusura neden olabilecek güncellemeleri kaldırabilirsiniz. Güncellemeleri kaldırmak için aşağıdaki adımları takip edin:

 • Ayarlar – Uygulamalar – Tüm uygulamalar – Google’a dokunun.
 • Sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun.
 • Güncellemeleri kaldır’a dokunun.
 • Tamam ile onaylayın.

Google daima duruyor kusurunun bir başka nedeni de WebView’dır. WebView, tarayıcıyı açmadan, uygulama içinden web sayfalarını ve web içeriklerini görüntülemenizi sağlayan bir Android sistem aracıdır ve vakit zaman sorulara yol açabilir. Bu uygulamayı büsbütün kaldıramazsınız lakin güncellemeleri kaldırabilirsiniz. Üstteki adımları izleyerek Android System WebView güncellemelerini geri alabilirsiniz.

Telefonda Google durduruldu yanılgısını belli bir uygulama kullanırken alıyorsanız, uygulamayı kaldırmayı denemelisiniz. Gereksiniminiz olan bir uygulamaysa öncelikle durdurmayı deneyebilirsiniz:

 • Ana ekranda uygulamanın simgesine uzun dokunun ve uygulama bilgilerini seçin.
 • Ayarlar – Uygulamalar – Tüm uygulamalar yolunu da izleyebilirsiniz.
 • Durdurmaya zorla seçeneğine dokunun.

Çoğu durumda önbelleğin temizlenmesi Google durduruldu hatasına son verir. Kusur devam ediyorsa telefonu fabrika ayarlarına döndürmek öteki bir kolay seçenektir. Sürece başlamadan evvel telefonunuzdaki tüm dataların yedeklendiğinden emin olun. Android telefon sıfırlama adımlarına aşağıdaki rehberden ulaşabilirsiniz:

Google Play Hizmetleri durmaya devam ediyor yanılgısı tahlili 📲

Google Surekli Duruyor Play Store Durduruldu Hatasi Cozumu169194 2 Google Play Hizmetleri, uygulama bakımında, kişi senkronizasyonunda ve kıymetli hizmetlerin sağlanmasında hayati bir rol oynayan, Android aygıtlar için değerli bir sistem belgesidir. Google Play Hizmetleri’nin durdurulması vb. meseleler sıklıkla yaşanabilmekte. Android telefonunuzda Google Play Hizmetleri durduruluyor yanlışı alıyorsanız, işte tahlili ⬇️
 1. Önbellek bilgilerini temizleyin
 2. Telefonun saat ve tarihini güncelleyin
 3. Depolama alanında boş yer açın
 4. Google Play Hizmetleri müsaadelerini denetim edin
 5. Başka bir Google hesabı kullanın
 6. Google Play Hizmetleri güncelleyin
 7. Google Play Store’u APK olarak yükleyin

Google Play Store durduruldu yanılgısı nasıl çözülür ✅

Google Surekli Duruyor Play Store Durduruldu Hatasi Cozumu169194 3 Android telefonunuzda “Maalesef Google Play Store durdu” yanlışı alıyorsanız bu, mağazanın senkronizasyonu yapamadığı yahut cihazınızdaki önbellek ile Google sunucuları ortasında senkronizasyon sorunu yaşandığı manasına gelir. Google Play Store daima durduruluyor kusuru çözümü için şu yolları izleyin ⬇️
 1. Tablet yahut telefonu yine başlatın
 2. Kullanılabilir alan olup olmadığını denetim edin
 3. Android sistem güncellemesi varsa yükleyin
 4. Google Play Store datalarını ve önbelleğini temizleyin
 5. Google Play Store güncellemelerini kaldırın ve yine yükleyin
 6. Google hesabınızı kaldırıp yine ekleyin

Google durduruldu yanlışı J7 Prime ve öteki Android telefonlarda yaşanabilen yaygın bir sorun. Bu rehber yazıda Google daima durduruluyor yanılgısı çözümünü bulabilirsiniz. Ayrıyeten Android tabletler içinde de görüntü izlerken, oyun oynarken, müzik dinlerken yahut mesajlaşırken ansızın çıkan Google Play Store durduruldu & Google Play Hizmetleri durduruluyor üzere öbür yanılgıların da nasıl çözüldüğü açıklanmıştır.

İçerik
Korsan futbol yayınları yapan IPTV uygulamalarına darbe

İspanyol futbol ligi LaLiga üzere Avrupa'daki öbür birçok büyük futbol ligi, yaygın bir korsan yayın1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Microsoft 365 Copilot’un çıkış tarihi açıklandı: Office uygulamalarında devrim

Yazılım devi, geçtiğimiz yıl Microsoft Office ismini bırakarak Microsoft 365 olarak tekrar markalanmaya gitmiş ve1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
iQOO Z8, Google Play Console’da listelendi: Yakında küresel pazarlarda

iQOO, geçtiğimiz hafta yeni cihazları iQOO Z8 ve iQOO Z8x'i Çin'de piyasaya sürmüştü. Lakin iQOO Z81

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.