KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Fitbit Charge 6 tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Fitbit Charge 6 Tanitildi Iste Ozellikleri Ve Fiyati169285 0 2021’den bu yana Google’ın alt markalarından biri olarak varlık gösteren Fitbit, eser yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Bu bağlamda uzun müddettir beklenen Fitbit Charge 6 üzerindeki perde nihayet kaldırıldı. ABD’li dev, gelişmiş sıhhat takibi ve entegrasyon özellikleri ile Fitbit Charge 6‘yı resmen duyurdu. 

Fitbit Charge 6 neler sunuyor?

Fitbit Charge 6, Ağustos 2021’de tanıtılan selefine kıyasla ufak yenilikler içeriyor. Alüminyum yapıda tasarlanan bileklik, ön yüzünde 1,04 inç AMOLED ekrana sahip. Bu ekranın Her Vakit Açık Ekran (AOD) fonksiyonu sunduğunu belirtelim. Ayrıyeten izleyici ve denetimler için dokunsal bir yan düğmeye yer verilmiş. Bilekliğin boyut ve tartısı, kayış dahil 36,7 x 23,1 x 11,2 mm ve 37,64 gram sevilerinde.

Fitbit Charge 6 Tanitildi Iste Ozellikleri Ve Fiyati169285 1 Charge 6’daki en büyük yenilik, yapay zeka kısmında yapılmış. Bu noktada Google, bilekliğin AI destekli kalp atış suratı sensörüne sahip olduğunu söylüyor. Böylece selefine kıyasla yüzde 60’a kadar daha gerçek sonuçlar alınabilecek. Ayrıca bileklik artık egzersiz makineleriyle eşleşebiliyor ve VO2 max okumalarını destekleyen 40’tan fazla idman moduna sahip. Böylelikle kullanıcılar, antrenman sırasında gerçek vakitli kalp atış suratı datalarına ulaşabilecek.

Bileklik, kalp atış suratı sensörüne ek olarak, kandaki oksijen (SpO2) seviyesi, EKG, uygu, gerilim, cilt sıcaklığı ve teneffüs suratı takibi yapabiliyor. Ek olarak 50 metreye kadar suya dayanıklılık ve yerleşik olarak GPS ve GLONASS desteği bulunuyor. Entegrasyon kısmında ise, bileklik artık YouTube Müzik kontrolleri ve Google Haritalar için takviyeye sahip.

Google, Charge 6’nın olağan kullanımda 7 günlük ömrü olduğunu söylüyor. Bu müddetin AOD faal olduğunda değişebileceğini belirtelim. Charge 6’da ne kadar bellek bulunduğu ise açıklanmadı. Lakin Google, akıllı bilekliğin son yedi günün dakika bazında detaylı hareket verileri ve son 30 güne ilişkin günlük sıhhat raporlarına kadar bilgi işleyebileceğini söylüyor.  

Fitbit Charge 6 özellikleri

 • Ekran: 1,04 inç AMOLED AOD
 • Boyut ve Tartı: 36,7 x 23,1 x 11,2 mm 37,64 gram
 • Malzeme: Alüminyum, cam ve reçine
 • Uyumluluk: Android 9 Pie yahut üstü iOS 15 yahut üstü
 • Pil ömrü: 7 güne kadar
 • Sensörler: Optik kalp atış suratı, Uyku takibi, AFib izleme, 3 eksenli ivmeölçer, Dahili GPS + GLONASS, SpO2, EDA ve EKG
 • Bağlantı. Bluetooth 5.0, NFC
 • Dayanıklılık: 50 metreye kadar suya dayanıklılık

Fitbit Charge 6 fiyatı:

Fitbit Charge 6, her ne kadar en uygun akıllı bileklerden biri olsa da, rakipleri karşısında değerli bir fiyatla geliyor. Obsidyen, Mervan ve Porselen olmak üzere üç renkte satışa sunulacak bileklik, 160 dolardan başlayan fiyata sahip olacak. Charge 6’nın Türkiye pazarına ne vakit giriş yapacağı ise şimdi bilinmiyor. 

İçerik
PowerPoint’in geliştricisi Dennis Austin hayatını kaybetti

PowerPoint'in 1987 yılında yayınlanan birinci sürümünü geliştiren Dennis Austin hayatını kaybetti. The Washington Post'un haberine1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
iPhone Ekran Parlaklığını Otomatik Ayarlama

Çağımızda artık son teknolojik cihazlar sevilerek kullanılıyor. Onlardan birisi olarak da karşımıza iPhone geliyor. iPhone1

4 dk. 8 Okundu
İçerik
Google’a tarihinde görülebilecek en büyük DDoS saldırısı

Google, Cloudflare ve Amazon internet Servislerinin (AWS) olarak ortak çalışmaları ile kimliği meçhul kullanıcıların yararlandığı1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.